Broszury i katalogi. Jak je zaprojektować?

Broszury i katalogi. Jak je zaprojektować?

Broszury i katalogi to nowoczesny sposób na przekazanie ważnych i przydatnych informacji potencjalnym nabywcom towarów i usług. Służą również jako narzędzie marketingowe dla firmy.

Broszura i katalog niczym się nie różnią. Obie są kolorowymi, wielostronicowymi „książkami”, prezentującymi ofertę i asortyment firmy. W obu przypadkach wykorzystywane są zarówno informacje tekstowe, jak i wizualne.

Broszura jest mniejsza objętościowo. W Polsce oczekuje się, że nie będzie przekraczać 4 stron i nie przekroczy 64 stron. Katalog może zawierać więcej informacji i zdjęć niż broszura, a więc teoretycznie jest nieograniczony.

Sprawdź: 6 rad jak zaprojektować świetną ulotkę reklamową

Etapy tworzenia katalogu/broszury

Nie jest to łatwe zadanie, które wymaga umiejętności graficznych i planu. Nie chcesz przecież, aby Twój katalog wyglądał na zagracony słowami i zdjęciami. Najlepiej robić to etapami i zatrudnić do tego profesjonalistę.

Opracowywanie koncepcji projektu

Pierwszym krokiem w tworzeniu layoutu jest ustalenie celów i zadań. To pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tworzysz broszurę lub katalog. Ważne jest również, aby zidentyfikować grupę docelową. Pomoże to w tworzeniu treści i wyborze elementów wizualnych, stylu lub schematu kolorów. Większość firm posiada logo, projekt korporacyjny i tożsamość wizualną. Ważne jest, aby wykorzystać je w układzie i stylu broszury lub katalogu.

Skład

Ten etap jest tak samo ważny jak tworzenie koncepcji. Projekt musi być zgodny z wymogami składu. Dotyczy to m.in. odpowiedniego modelu kolorystycznego, gniazd, rozdzielczości zdjęć i innych szczegółów. Każda drukarnia będzie miała swoje własne wymagania. Zależy to od rodzaju sprzętu, jakim dysponuje. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się ze specjalistą w momencie, gdy chcesz zlecić druk na zewnątrz.

Drukowanie i obróbka wydruków

Ważne jest, aby przy składaniu zamówienia uwzględnić czas potrzebny na druk, suszenie arkuszy i wykończenie druku. Obejmuje to cięcie, sztancowanie i laminowanie, lakierowanie UV.

Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania

Nie ma znaczenia, czy używasz broszury czy katalogu, jakość projektu jest ważna. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, komfort użytkowania. Po drugie, ważny jest atrakcyjny wygląd i projekt.

Czytelność

Spraw, aby Twój katalog był łatwy do czytania. Upewnij się, że używasz wyraźnych czcionek i wybierasz odpowiedni rozmiar. Możesz zmieścić więcej tekstu, zmniejszając czcionki. Lepiej jest powiększyć czcionki lub zrobić więcej stron. Nie powinieneś używać zbyt wielu czcionek. Należy ograniczyć wybór do dwóch czcionek dla nagłówków i testów głównych oraz nie więcej niż trzech dla treści głównej. Należy również pamiętać, że niestandardowe i kolorowe litery nie są odpowiednie dla głównych treści, takich jak opisy.

Elementy graficzne

Należy zadbać o wysokiej jakości grafiki i zdjęcia, które powinny być użyteczne dla odbiorcy. Muszą one zawierać dodatkowe informacje o produkcie/usłudze i nie wprowadzać klientów w błąd. Profesjonalna sesja zdjęciowa to świetny sposób na to, aby Twoja broszura lub katalog wyglądały niesamowicie.

Spójna kolorystyka

Katalog nie powinien być chaotyczny. Powinieneś wybrać kolory, które są przyjemne dla oka. Ostrożnie używaj kolorów z logo. Kolory nie muszą dominować w projekcie. Mogą być jedynie użyte do powiązania go w całość. Połączenie dużej ilości zdjęć z minimalizmem kolorystycznym sprawi, że będzie on bardziej atrakcyjny.

Przejrzysty układ

Źle zorganizowana treść może sprawić problemy czytelnikowi, który będzie miał problem ze znalezieniem potrzebnych mu informacji. Nie będzie chciał trafić na materiał, który go irytuje lub nie jest pomocny. Upewnij się, że informacje są logicznie pogrupowane, a katalog posiada spis treści.

Previous Niezwykłe sposoby na pielęgnację włosów
Next Ile lat mają teraz moje opony? Jak często należy je wymieniać?

Może to Ci się spodoba

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

Żywność GMO: Fakty i mity

Żywność GMO jest powszechnie spożywana na całym świecie od wielu lat. GMO wciąż budzi kontrowersje, mimo że nie udowodniono naukowo, że może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli jest spożywana z

Worki i cienie wokół oczu – dowiedz się, jak je skutecznie usunąć

Mogą być spowodowane stresem, zmęczeniem, niewyspaniem lub jako oznaka wczesnych oznak starzenia się skóry. Niewykluczone jednak, że są uwarunkowane genetycznie. Stanowią wątpliwą ozdobę twarzy i powinny być usuwane. Jak je

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź